baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

SPOTKANIE Z POLICJĄ

Dnia 17 września w świetlicy przedszkolnej odbyło się spotkanie z policjantem posterunku policji w Dobrzanach. Podczas spotkania wychowankowie utrwalili sobie wiedzę dotyczącą prawidłowego przechodzenia przez ulicę, a także poznali tajniki zasad ruchu drogowego. Wizyta policjanta wywołała entuzjazm wśród przedszkolaków.

We wtorek 10 września 2019 r.  o  godz. 16, odbędą się zebrania dla rodziców oddziałów zerowych i przedszkola.


W przedszkolu nie ma rozpoczęcia roku, pracujemy od 6.30 do 15.30. Dzieci dojeżdżające 2go września wracają do domu  o 10 30.


ROK SZKOLNY 2019/2020BAL KARNAWAŁOWY

"W karnawale czas na bale" i w naszym Przedszkolu też odbył się bal 24. 01. 2019 r. Był to dzień, w którym w odwiedziny do nas wybrali się superbohaterowie i postacie z bajek. Było kolorowo, tanecznie i wesoło o czym świadczą załączone zdjęcia.


PASOWANIE

07. 12. 2018 r.w naszym przedszkolu w grupie Smerfów odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci pod czujnym okiem swoich pań Magdaleny Dziwińskiej, Teresy Koczot i Eweliny Filip chętnie i z uśmiechem po raz pierwszy miały okazję zaprezentować poznane wierszyki i piosenki za co otrzymały od Rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pan Dyrektor Jerzy Młotkiewicz za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonał uroczystego aktu pasowania, pani kierownik Alina Ździebłowska przygotowała dla każdego przedszkolaka drobny upominek. Nie zabrakło życzeń i upominków dla każdego Smerfa i Smerfetki, a uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, za co głośno mówimy DZIĘKUJEMY !!!

INFORMACJA O ZEBRANIU Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU


Dnia 06 marca 2019 roku o godzinie 16.00 odbędą się zebrania z rodzicami w przedszkolu. 

Godzina 16.00 -  spotkanie w stołówce szkolnej z ajentem stołówki – panią Martą Stopa, następnie informacja o projekcie Ja w Internecie, na zakończenie spotkania w salach z wychowawcami.

Dyrektor ZSP

Jerzy Młotkiewicz


Wystawa w bibliotece

W dniu 19. 11. 2018 r. grupa Tygrysków pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Szynkiewicz oraz pani Magdaleny Szmiłyk odwiedziła Bibliotekę Miejską w Dobrzanach. Celem wyprawy było obejrzenie wystawy Okładek Płyt Winylowych, której autorem i właścicielem  jest pan Piotr Fidler. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z historią okładek, sposobami powstawania czy też projektowania ich, a także poznać działanie adapteru. Dla niektórych z dzieci był to pierwszy kontakt z dawnymi sposobami odtwarzania muzyki. Wszystko to bardzo zainteresowało naszych podopiecznych i chętnie słuchały ciekawostek oraz muzyki z adapteru. Dziękujemy panu Piotrowi, że podzielił się z nami swoim hobby i za poświęcony nam czas.


Przedstawienie w SCK

W dniach 08. 11. 2018 r. grupa B (Księżniczek i Rycerzy) oraz C (Tygrysków), a także 09. 11. 2018 r. 0A i 0B odwiedziły Stargardzkie Centrum Kultury. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. "Afryka Kazika". Jest to historia mężczyzny (tytułowego Kazika), który wybrał się na wyprawę do Afryki i tam przeżywa on różne przygody. Historia ta posiada wiele zabawnych epizodów, było trochę grozy, ale też dużo pouczających treści. Dzieciom bardzo się podobało i opiekunom także.


Dzień Kundelka (grupa TYGRYSKI pięciolatki)

Dnia 29.10.2018 r. grupa pięciolatków obchodziła Dzień Kundelka. Zaprosiliśmy w tym dniu gościa. Odwiedziła nas pani Iza Dalidowicz właścicielka hodowli „Cztery łapy“ wraz ze swoją pupilką - suczką Gracy rasy YORK TERRIER BIEWER. Ma ona niespełna rok, uczestniczy w psich wystawach i uwielbia dzieci. Przedszkolaki były zaciekawione i zachwycone. Chętnie słuchały wiadomości dotyczących m.in. odżywiania, wizyt u weterynarza, higieny, nawyków, przygotowań do wystawy i dowiedziały się co to jest „rodowód“. Gracy polubiła nas a my ją. Każdy miał okazję pogłaskać małą ulubienice. Było nam smutno, gdy musiała nas pożegnać. Na zakończenie tego cudownego dnia każdy miał okazję zrobić pieska z papieru i nadać mu imię. Radości i śmiechu nie było końca:)


Przedstawienie profilaktyczne

W dniu 21.10. 2018 r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Kurtyna z przedstawieniem o charakterze profilaktycznym pt. „Jestem królem zamku“. Był to pouczający pełen humoru spektakl, który przypadł gustom naszym młodym widzom :)


Dzień Chłopaka

W dniu  01.10.2018 r. w grupie „Tygryski“ (pięciolatków) odbył się Dzień Chłopaka - Przedszkolaka. W tym dniu wszystkie dziewczynki wraz  z wychowawczynią (p. Małgorzatą Szynkiewicz) zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat“;  sprawdziły wiedzę chłopców z zakresu dobrego zachowania (okazało się, że w grupie Pięciolatków są sami mali dżentelmeni); ogoliły chłopców za pomocą drewnianych patyczków, a na zakończenie wręczyły  chłopcom  Certyfikat  Superchłopaka zaprojektowanego przez  p. Maję Markiewicz. Baaardzo dziękujemy!!! Pozostała część dnia upłynęła nam na tańcach i zabawach.