baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Dobrzanach

Przedszkole w Dobrzanach istnieje od ponad 60 lat, obecnie działa w strukturze Szkoły Podstawowej w Dobrzanach. Opieką przedszkolną objęte są dzieci 5-cio letnie oraz większość dzieci 3 i 4-letnich.
W przedszkolu w ciągu całego roku szkolnego odbywa się wiele ciekawych zajęć i imprez, w których uczestniczą rodzice i wychowawcy, a maluszki doskonale prezentują swoje umiejętności i zdolności. Ponadto uczestniczą w koncertach muzycznych, podczas których wysłuchują ciekawej bajki, ubarwionej dźwiękami instrumentów muzycznych. 

W roku szkolnym 2018/2019 w naszym przedszkolu zaszły zmiany, gdyż kierownikiem placówki została pani Alina Zdziebłowska.

W obecnym roku  w przedszkolu funkcjonuje pięć grup, z czego trzy to oddziały przedszkolne, a dwa realizują roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne (zerówki).

Oddziały przedszkolne:
1. Grupa A  „Smerfy“, czyli oddział z najmłodszymi dziećmi, którego wychowawczynią została pani Magdalena Dziwińska, nauczycielem wspomagającym pani Teresa Koczot oraz pani Ewelina Filip.
2. Grupa B  „Księżniczki i rycerze“ -oddział dzieci cztero- i pięcioletnich, którego wychowawczynią jest pani Anna Tumiłowicz.
3. Grupa C „Tygryski“- oddział dzieci pięcioletnich, którego wychowawczynią została pani Małgorzata Szynkiewicz.

Oddziały zerówkowe:
1. 0 A wychowawczyni pani Jolanta Chorążykiewicz oraz
2. 0 B, którego opiekunem i wychowacą jest pani Mirosława Zalewska.

Zajęcia dodatkowe:
- RYTMIKA, którą prowadzi pani Jolanta Chorążykiewicz;
- RELIGIA, którą prowadzi pani Inga Krzyżak;
- J. ANGIELSKI, którego uczy pani Edyta Czajkowska;
- LOGOPEDIA,którą prowadzi pani Magdalena Szmiłyk w grupach: C, 0A i 0B.