Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach


Aktualności
Wizyta Biskupa w Zespole Szkół Publicznych

W środę 28 września szkołę odwiedził gość szczególny – jego ekscelencja, ksiądz biskup archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Henryk Wejman.
Wizyta rozpoczęła się powitaniem księdza biskupa przez dyrekcję szkoły oraz pamiątkowym wpisem jego ekscelencji do kroniki szkolnej. Następnie ksiądz biskup udał się na spotkanie z nauczycielami i pracownikami szkoły oraz słodki poczęstunek. W czasie tego spotkania podkreślał znacząca rolę wychowania i wpływu szkoły i nauczycieli na formowanie młodego człowieka. Wizyta księdza biskupa nie mgła się obyć bez spotkania z uczniami. Uczniowie klas III, przygotowujący się do sakramentu bierzmowania, z dużym entuzjazmem przyjęli gościa zadając mu wiele ciekawych pytań.
Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu naszej szkoły. Pozwala ono dostrzec, iż wśród wartości, które zaszczepia w życie dziecka szkoła, są także wartości chrześcijańskie i patriotyczne.
 

Projekt edukacyjny UNICEF

Pod koniec roku szkolnego 2015/2016 nasze Gimnazjum wzięło udział w kolejnym projekcie edukacyjnym  UNICEF "Prawa dziecka a problemy współczesnego świata". Miał on na celu uświadomić uczniom czym jest zrównoważony rozwój i jaki ma on wpływ na nasze codzienne życie.

 

 

 

Spotkanie z rodzicami

Spotkania z rodzicami uczniów Gimnazjum odbędą się 12 września 2016r. (poniedziałek) o godzinie 16.00. Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej klas I-VI zapraszamy tego samego dnia na godzinę 17.00.

Harmonogram spotkań:

Gimnazjum
Klasa Wychowawca Sala
I A Marcin Narkun 116
I B Krzysztof Mazurek 111
II A Maja Markiewicz 110
II B Ewa Antończak 113
III A Krzysztof Cichowicz 108
III B Marta Mazurek 114

 

Szkoła Podstawowa
Klasa Wychowawca Sala
I A Barbara Kaźmierczak 18
II A Teresa Koczot 23
II B Jolanta Chorążykiewicz 24
III A Edyta Olesińska 17
III B Bogusława Szymańska 8
III C Danuta Zalewska 19
IV A Anna Kaźmierczak-Grzyb 35
IV B Sławomira Żmijewska-Raszewska 31
V A Bogusława Mazik 115
V B Edyta Czajkowska 34
VI A Marzena Olszewska 30
VI B Anita Młotkiewicz 33
VI C Katarzyna Kierek 105

Serdecznie zapraszamy.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolengo

Dnia 1 września 2016 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W uroczystości brała udział młodzież gimnazjum i uczniowie szkoły podstawowej, a także zaproszeni goście, wśród nich burmistrz Dobrzan p. Anna Gibas, ksiądz proboszcz parafii w Dobrzanach - ks. Krzysztof Musiałek, przewodnicząca Rady Miejskiej - p Halina Zalewska. Podczas uroczystości przywitano wszystkich uczniów klas I gimnazjum, jak i szkoły podstawowej.

Przerwa wakacyjna

W dniach 22 - 31 sierpnia 2016r. przedszkole nieczynne - przerwa wakacyjna.

Gimnazjalna gazetka

Tuż przed ostatnim dzwonkiem ukazał się czwarty, zamykający rok szkolny 2015/2016, numer gimnazjalnego miesięcznika "Czasu Kurz". Zapraszamy do wakacyjnej lektury.

Podręczniki

W zakładce Podręczniki Gimnazjum i Podręczniki Szkoła Podstawowa dostępny jest wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Następny >>

Powered by CuteNews