baner
godlo_dobrzany godlo_polska
baner_szkola

"Code Week" w klasie 2 b

"Code Week" w klasie 2 b

W dniach 16 - 18 października 2019 roku uczniowie klasy 2 b pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Aldony Andrukowicz wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - "Code Week".

Uczniowie podczas zajęć rozwijali umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. 

Najatrakcyjniejszym punktem zajęć było tworzenie tras i uzupełnianie ich kodami - dzięki czemu uczniowie programowali zadania, które wykonywał Ozobot.

UWAGADrodzy Rodzice!

Z inicjatywy Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Ilony Gancarz na korytarzu szkoły podstawowej powstanie kącik czytelniczy ,,Wędrująca książka” przeznaczony dla naszych uczniów. Będzie to miejsce, w którym każdy czytelnik będzie mógł wymienić się książką z kolegami i porozmawiać o niej.

W związku z tym ogłaszamy zbiórkę książek, z których mogłyby korzystać chętne dzieci w czasie przerw i oczekiwania na zajęcia. Na pewno w każdym domu znajdują się książki przeczytane przez właścicieli, dajmy więc szansę skorzystać z nich innym uczniom. Prosimy, by ofiarowane książki były w dobrym stanie. Mamy nadzieję, że każdy z czytelników naszej szkoły znajdzie wśród nich coś dla siebie i będzie mógł podzielić się swoimi wrażeniami z kolegami. Będzie to także okazja do poznawania nowych opowieści i utworów literackich. 

Prosimy więc o bajki, legendy, lektury, komiksy i powieści młodzieżowe.

Nasza akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa i książek oraz przekonanie młodzieży, że chwile spędzone na czytaniu stanowią formę relaksu i odpoczynku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w naszej inicjatywie.

Prosimy, by książki były dostarczane do biblioteki szkolnej.

                                                                                                    Przewodnicząca Rady Rodziców                                                                                                                                         I. Gancarz

                                                                                                                             B. Grąźlewska      

UWAGA

21 października 2019 r. /poniedziałek/ siódma lekcja jest odwołana w całej szkoły i przedszkolu, wszyscy kończymy  o 13 25, zaraz po dzwonku są odjazdy.

Światowy Dzień Żywności w naszej szkole

Światowy Dzień Żywności w naszej szkole

   16 października miał miejsce Światowy Dzień Żywności. Z tej okazji, oprócz tematycznej gazetki, nasza szkolna sekcja kulinarna przygotowała zdrowe przekąski dla wszystkich uczniów. Pojawiły się tam kanapki z dużą ilością zdrowych dodatków, tortille, ciasteczka owsiane czy ugotowane wiejskie jajka. Można było zakupić również napoje – lemoniadę bądź napój przygotowany z owoców. Wszystko to miało miejsce na trzech  przerwach na korytarzu szkolnym.

             Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym wydarzeniem. Chętnie kupowano przygotowane rzeczy. Sekcja kulinarna bardzo się postarała przy organizacji swojego stoiska. Liczymy na więcej tego typu przedsięwzięć w naszej szkole.

Spektakl teatralno-kulturalno-rozrywkowy

Wyjazd do SCK.

Dnia 09 października 2019r. uczniowie klas trzecich i drugiej pod opieką swoich wychowawców Agnieszki Szmiłyk, Bogusławy Szymańskiej i Anny Baryłki pojechali do SCK na spektakl teatralno- kulturalno- rozrywkowy pt.: „ Różnorodność kultur”. 

Uczniowie mieli możliwość poznać różnorodność krajów europejskich, ich kulturę, cechy charakterystyczne wybranych państw i miast. Uczestnicząc w przedstawieniu dzieci nie tylko zdobywały wiedzę o otaczającym świecie ale też doskonale się bawiły. 

Światowy Dzień Żywności

OGŁOSZENIE

Dnia 16.10.2019 r. z okazji Światowego Dnia Żywności

na przerwie śniadaniowej odbędzie się kiermasz zdrowej żywności.

Na korytarzu przy sali numer 30 będzie można zakupić smaczne, świeże kanapki i owocowe napoje.

                                                                                                                   Samorząd UczniowskiDzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany również Dniem Nauczyciela. To idealna okazja, aby uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za codzienny wkład pracy i zaangażowanie w ich edukację.W piątek 11.10.2018 roku o godz. 11.45 odbył się w naszej szkole uroczysty apel, na sali gimnastycznej zgromadziła się społeczność uczniowska, zaproszeni goście oraz emerytowani nauczyciele. Pani dyrektor Krystyna Bugajna wyraziła uznanie i podziękował nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie. Oprawą artystyczną zajęła się pani Edyta Czajkowska, która do współpracy zaangażowała panią Annę Baryłka i Agnieszka Szmiłyk. Uczniowie klas starszych i młodszych w ujmujący sposób dziękowali nauczycielom za ich życzliwość, mądrość i zaangażowanie. Mogliśmy również usłyszeć piosenki w bardzo ładnym wykonaniu naszych uczennic. Klasa VIIIb przedstawiła scenkę z lekcji, która przykłuła uwagę dowcipem i wspaniałą grą aktorską. Grupka dzieci z Lutkowa  przedstawiła układ taneczny, przygotowany pod opIeką pani Ilony Gancarz. Dużym zainteresowaniem cieszył się przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski Dzień Samorządności, podczas którego uczniowie zastępowali pracownikow szkoły.